Sterowanie radiowe - Portos

System sterowania PORTOS-R pracuje na częstotliwości 433 MHz. Nadajniki tego systemu sterowania umożliwiają sterowanie dowolnym napędem w wersji radiowej serii PORTOS-R lub dowolnym zewnętrznym odbiornikiem radiowym istniejącym w tym systemie. W ofercie znaleźć można przełączniki bezprzewodowe naścienne z funkcją timera lub też sterowane ręcznie jak i piloty wielokanałowe służące do sterowania zdalnego.

Centralne sterowanie BECKER

BECKERFirma Becker oferuje szeroką gamę sterowań: zarówno najprostsze przeznaczone do sterowania pojedyńczą roletą, dwufunkcyjne przełączniki klawiszowe, jak i zaawansowany system sterowania grupowego i czasowego z serii Centronic. Dla pełnego komfortu i zarazem oszczędności energii opracowano łatwe w obsłudze i profesjonalne sterowania czasowe. Dzięki intuicyjnemu menu w języku polskim możemy w łatwy sposób zaprogramować godzinę podnoszenia i opuszczania rolet. System może również sam dostosowywać czasy pracy rolet w zależności od położenia geograficznego i pory roku. Zegar posiada także funkcję ?urlopową?, która co jakiś czas opuszczając i podnosząc rolety sprawia wrażenie, że w domu są mieszkańcy, co odstrasza niechcianych gości. Dzięki możliwości podłączenia czujnika światła system chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem podczas upalnych dni.

 

Sterowanie bezprzewodowe

Sterowanie pozwalające kontrolować nie tylko rolety, ale również systemy ochrony przeciwsłonecznej, oświetlenie oraz wszelkie urządzenia elektryczne podłączone do gniazda z odbiornikiem radiowym to kolejny krok w automatyzacji domu za pomocą sterowania radiowego firmy Becker. Podstawowe funkcje pilotów i nadajników z zegarem są podobne do tych zastosowanych w sterowaniu przewodowym serii Centronic. Wykorzystanie kodu zmiennego uniemożliwia nieautoryzowane kopiowanie poleceń. Wszystkie urządzenia radiowe są kompatybilne i dają wiele możliwości grupowania i centralnego sterowania. W swojej ofercie firma posiada piloty i nadajniki naścienne jedno, pięcio i dziesięciokanałowe. Każdy pilot wielokanałowy posiada również kanały wspólne do sterowania grupowego. Piloty zostały wyróżnione międzynarodową nagrodą ?red dot? za niepowtarzalny design.

Pełną ofertę sterowników BECKER znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym: Napędy i automatyka do bram i rolet - www.napedy.net

Centralne sterowanie przewodowe SSN-04

Centralne sterowanie przewodowe SSN-04System przewodowego sterowania SSN-04 umożliwia kompleksowe sterowanie roletami zewnętrznymi oraz punktami świetlnymi. W systemie można zaadresować do 64 rolet co umożliwi ich indywidualne sterowanie drogą radiową. Rolety można dowolnie grupować umożliwiając w ten sposób sterowanie dowolnej ilości rolet jednym rozkazem.

Centralne sterowanie bezprzewodowe SSN-04R

Centralne sterowanie bezprzewodowe SSN-04RSystem bezprzewodowego sterowania SSN-04R umożliwia zdalną obsługę rolet zewnętrznych indywidualnych, grup rolet lub wszystkich rolet pojedynczym rozkazem z pilotów PIL-99 i/lub PIL-06 lub sterownika centralnego CR-02R. Podstawowym elementem systemu są sterowniki ST-01R. Są to indywidualne sterowniki rolety wyposażone w odbiornik radiowy o dużej czułości. Montowane są podtynkowo w puszkach instalacyjnych. Możliwe jest podłączenie wyłącznika ręcznego. Ilość zastosowanych sterowników musi być równa ilości rolet. Za pomocą pojedynczych rozkazów z PIL-99 lub PIL-06 jest możliwe zamykanie i otwieranie rolet, grup rolet oraz wszystkich rolet jednocześnie. Dodatkowo zastosowanie sterownika centralnego CR-02R pozwoli na automatyczną, programowaną obsługę rolet, grup rolet oraz wszystkich rolet.
 

 

Centralne sterowanie przewodowe BISTER

Centralne sterowanie przewodowe Centralne sterowanie przewodowe rolet zewnętrznychmwykonujemy w oparciu o łączniki RCS ( remote control switch) wykonane zgodnie z normą "PN-EN 60669-2 - Łączniki do stałych instalacji domowych i podobnych...". Są one szczelne, o zwartej, mocnej, niepalnej konstrukcji mechanicznej, pozbawionej dostępu do części będących na potencjale sieci zasilającej. Posiadają znak CE, gwarantujący użytkownikowi bezpieczeństwo eksploatacji i poprawność konstrukcji łącznika. Nie pobierają energii w sposób ciągły, a jedynie podczas pracy silnika. Łączniki montujemy do głębokich puszek bezpośrednio pod wyłącznikami rolet.

W pierwszej kolejności wybieramy miejsca w których będą umieszczone wyłączniki do rolet. Niekoniecznie muszą się one znajdować przy oknie. Obecnie każdy producent osprzętu elektrycznego ma w swojej ofercie wyłączniki roletowe, można więc zainstalować je we wspólnej ramce z innymi wyłącznikami. Od wyłącznika do rolety prowadzimy przewód czterożyłowy. Wszystkie wyłączniki łączymy ze sobą (szeregowo lub równolegle) przewodem pięciożyłowym.

Uwaga! Dodatkowe informacje o sterownikach BISTER znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym www.napedy.net.

 

Schematy instalacji elektrycznej:

Centralne sterowanie przewodowe jednostrefowe
Centralne sterowanie przewodowe jednostrefowe
Centralne sterowanie przewodowe wielostrefowe
Centralne sterowanie przewodowe wielostrefowe
Centralne sterowanie przewodowe z priorytetem zamykania rolet
Centralne sterowanie przewodowe z priorytetem zamykania rolet


Zdjęcia sterowników:

Sterowniki RCS3, RCS4, RCS5
Sterowniki RCS3, RCS4, RCS5
Wyłącznik ze sterownikiem RCS4
Wyłącznik ze sterownikiem RCS4
Wyłącznik ze sterownikiem RCS4
Wyłącznik ze sterownikiem RCS4
Sterownik RCS 4 zamontowany w puszce
Sterownik RCS4 zamontowany w puszce podtynkowej